Kiedy w biosie brak bootowania usb

Kiedy brak w biosie opcji do bootowania np z usb z pomocą przyjdzie plop boot menager – aplikacja do uruchamiania różnych systemów operacyjnych. Posiada wbudowany sterownik ide cdrom i usb, co umożliwia dostęp do tych urządzeń nawet w przypadku, gdy BIOS ich nie obsługuje. Po zainstalowaniu dodawany jest boot manager, który umożliwia start systemów z różnych urządzeń.
Należy pamiętać, ze obsługiwane są tylko urządzenia pamięci masowej USB, bez wsparcia nagrywarek USB. Dodatkowo urządzenia muszą być podłączane bezpośrednio do portu, nie przez HUB USB.

-wypalamy więc na płytce cd plik plpb.iso i bootujemy
-podłączamy pendriva czy co tam chcemy z usb
-włączamy boot z usb

Mamy jeszcze kilka innych opcji:
W Setup mamy dostęp do ustawień.

Partitions – zarządzanie partycjami. Główna przydatna funkcja to edycja / import MBR.
Profile – są używane do uruchamiania różnych systemów operacyjnych z różnych twardych dysków i partycji.
Boot manager – możemy użyć odliczania (Boot countdown & Edit boot countdown), po upływie którego uruchomiony zostanie system z domyślnego profilu (Select at start). Opcja Force USB 1.1 wymusza stosowanie portu USB 1.1. Masterpassword to nałożenie hasła dostępu do całego menu rozruchu (jeżeli nie wpiszemy hasła nie uruchomimy systemu operacyjnego; przydatna funkcja do blokowania dostępu do komputera). Setuppassword – ustawienie hasła dostępu do ustawień aplikacji. Uwaga: ustawienia są zapisywane tylko w przypadku uruchamiania z dysku twardego

Autor

Tomasz

Pasjonat elektroniki linuxa i programowania w C. Użyszkodnik linuxa głównie Debiana lecz i pochodnych oraz od jakiegoś czasu OpenSuse. Naukowo inżynier elektronik, technik informatyk. W wolnych chwilach gram na gitarze ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s